A Neuron Solutions tagja a frankfurti Techquartiernek, amely egy olyan platform, amely a nagyvállalatokat és a dinamikus startup szcénát köti össze. Célunk, hogy aktív tagja legyünk ennek az innovatív szervezetnek, megosztva velük az adattudomány és a mesterséges intelligencia területén szerzett tudásunkat és tapasztalatainkat. Ennek fényében vettünk részt november elején két rendezvényen is.
Az első a Techquartier legutóbbi vállalati partner napja volt, amely a MI termékfejlesztésben és innovációban való alkalmazásával foglalkozott. Werschitz Ottó társalapítónk előadásának középpontjában az állt, hogy a generatív MI, pontosabban a nagy nyelvi modellek (Large Language Models, LLM), mint például a ChatGPT vagy a Bard, hogyan támogathatják a termékinnovációs folyamatot.
Ahogy Ottó kifejtette, az LLM-ek hatékonyan használhatók az innovációs folyamat minden fázisában, az ötleteléstől a validáláson át a ténylegesen kifejlesztett termék bevezetéséig. Az LLM-ek felhasználásának módja a professzionális prompting technikáktól kezdve a különböző forrásokból – például nyilvánosan elérhető online dokumentumokból vagy a vállalati belső tudásbázisból – szövegalapú információkat lekérdező megoldásokon át az automatizált intelligens munkafolyamatok kialakításáig terjedhet. A hallgatóság a bankok számára releváns új termékek fejlesztésére irányuló innovációs fázisok támogatására szolgáló prompting technikáka láthattak konkrét példákat.
A H-ventures programban való részvétel volt a második közelmúltbeli hozzájárulásunk. A H-ventures célja, hogy az induló vállalkozóknak olyan tudást és kapcsolatokat adjon, amelyekkel életképes csapatot építhetnek és adatvezérelt vállalkozásokat indíthatnak. A kezdeményezést a hesseni Gazdasági, Energiaügyi, Közlekedési és Lakásügyi Minisztérium támogatja, és a frankfurti Goethe Egyetem és a TechQuartier, ahol az inkubációs munka ténylegesen zajlik, támogatja.
A mi szerepünk a programban természetesen az MI-hez kapcsolódó ismeretek volt a résztvevő startupok között, amit Fabian Müllerrel, a Statworx frankfurti székhelyű MI-tanácsadó cég operatív igazgatójával együttműködve valósítottunk meg. A szakmai napot Szabados Levente, társalapítónk nyitotta meg az „adatvezérelt gazdaság” jelentőségének és jellemzőinek ismertetésével, amely kontextusba helyezte az MI alkalmazását. Ezután Fabian következett az MI-technológiák alapjainak és „hogyan használjuk” részleteinek ismertetésével az üzleti életben. Végül Levente a generatív MI és az LLM-ek professzionális felhasználásáról is beszélt a startupok számára. A programot egy izgalmas nyílt beszélgetés és kérdések megválaszolása zárta köztünk, azaz az előadók és a startupperek között.
Mind a partnernap, mind a H-ventures szakmai program nagyon izgalmas volt számunkra. A közönséggel való interakció révén inspirációkat és hasznos ötleteket is kaptunk arra vonatkozóan, hogy miként lehet és kell MI-alapú üzleti megoldásokat kínálni ügyfeleinknek. Örülünk, hogy a Techquartier közösség részesei lehetünk.
Ne maradjon le a mesterséges intelligencia legújabb megoldásairól!
Kérje blogértesítőnket, és legyen mindig naprakész korunk legfontosabb technológiájával kapcsolatban!