Érdekel a ChatGPT professzionális használata? Társalapítónk, Kovács Gyula, a néhány napja megrendezett Deep Learning Reading Seminar meetupon lelkesen osztotta meg gondolatait a technológiáról és annak jelentőségéről, továbbá felvillantott néhány példát és stratégiát annak használatára. Olvasd el, hogy mikről esett szó, és nézd meg a felvételt a részletekért!
Az előadás tartalmából:
NLP és LLMs – Természetes nyelvfeldolgozás és nagy nyelvi modellek
Gyula a szakmai háttérrel, annak mérföldköveivel kezdte az előadást, hogy felvázolja a képet, hogy hol is tartunk most a természetes nyelvfeldolgozás területén, és milyen nagy nyelvi modellek jöttek létre a közelmúltban. Megmutatta, hogy az új nyelvi modelleknek milyen kicsi szelete az, ami bekerült a köztudatba.
Mire jó az új technológia?
Csak néhány példát megemlítve, a köztudat középpontjában helyet foglaló ChatGPT és a hozzá hasonló modellek használhatók
- információ kinyerésére/keresésésére: Gondoljunk itt a jól megszokott Google keresésekre, melyek hatékony kiváltója lehet az új technológia, ugyanis a kapott válasz sokkal relevánsabb számunkra, mint a Google találatai, melyből még nekünk kell kikeresni a szükséges részleteket. Ezzel szemben a nyelvi modellek rögtön ezeket a részleteket adják vissza.
- szemantikai osztályozásra: Gyula egy egyszerű példán keresztül mutatta meg, hogy a ChatGPT képes dolgok osztályozására, így egy kis kreativitással bizonyos osztályozási feladatok végrehajtására is felhasználhatjuk a nyelvi modelleket.
- összegzésre, összefoglalásra: Nincs idő röviden írni? Nincs idő az egészet elolvasni? – Ha sok a szöveg és kevés az időd, összefoglaltathatod a megismerni kívánt cikket, szöveget a nyelvi modellek segítségével, hogy hamar képbe kerülj a tartalmával. De akkor is működik, ha írsz egy nem túl összeszedett, bő lére eresztett szöveget, és szeretnéd, hogy az ügyfeled számára egy kompakt, jól megfogalmazott email kerüljön kiküldésre.
- szöveggenerálásra: Vagy csak a lényeg van a fejedben, és kellene hozzá körítés? Cikket kellene írnod, és te inkább hátradőlnél? Tedd fel a megfelelő kérdéseket a ChatGPT-nek!
De mik a megfelelő kérdések? Milyen inputot adjunk a nyelvi modellnek, hogy a megfelelő kimenetet adja?
Ennek a művészetét hívjuk prompt engineering-nek, ehhez ugyanis háttértudásra és tapasztalatra van szükség, hogy elérd a kívánt eredményt.
Gyula adott egy kis betekintést a prompt engineering világába, és egy adott egy gyorstalpalót annak elméletéből:
- Prompt definíciója
- Prompt célja
- Prompt anatómiája
- Prompt formalizálása
- Promptolási stratégiák – főbb megközelítések nem teljes listája
- A klasszikus promptolási stratégiákon túl
A részletekért nézd meg az előadás felvételét itt:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLey6rpDz-3B9fymKhp_TPOomx-1_iJxCY
Hogyan használjuk ki az új technológia adta lehetőségeket?
Te is használnád a ChatGPT-t vállalkozásod fellendítésére? Már tisztában vagy vele, hogy pontosan hogyan akarod felhasználni? Vagy szakértők segítségére van szükséged a technológia potenciáljának felderítésére? A Neuron Solutions csapata segít megtalálni azokat a területeket, ahol az új technológia a legnagyobb hatást gyakorolhatja vállalkozásodra, és garantálja a hatékony és gyors megvalósítást.
Arról, hogy hogyan tudunk segíteni, további tájékoztatást kaphatsz az alábbi linken:
https://neuronsolutions.hu/chatgpt/
Ne maradjon le a mesterséges intelligencia legújabb megoldásairól!
Kérje blogértesítőnket, és legyen mindig naprakész korunk legfontosabb technológiájával kapcsolatban!