2022.12.12-én a Millásreggeliben a mesterséges intelligencia 2022-es történéseiről és a 2023-mas lehetőségeiről kérdezték a Neuron Solutions társalapítóját, szenior tanácsadóját, Szabados Leventét.
A címben feltett kérdésre Szabados Levente nagyon frappánsan kereste meg számunkra a választ, ugyanis megkérdezte róla a legújabb gépi tanulási modellt, a ChatGPT-t. Mondja meg maga a mesterséges intelligencia, hogy mit ért el 2022-ben, és ami még érdekesebb, mit vár a 2023-mas évről saját fejlődése tekintetében?
Levente, kérdésére magabiztos választ kapott. A modell szerint 2023-ban dominánssá válnak az autonóm (önvezető) autók, és megjelenik egy általános célú mesterséges intelligencia. Hűha!
Levente ehhez ezt fűzte hozzá: “Most nevetünk, hogy egy MI rendszert arról kérdezünk, hogy mi lesz a saját jövője, de ez kicsit jó összefoglalója is a 2022-es évnek, hogy ilyenekről beszélgetünk.”
Azért ne aggódjunk, egy nem-mesterséges intelligenciától is kaphattunk egy összefoglalót az elmúlt évről. Levente úgy véli, két nagy látványos, illetve olvasmányos előrelépés történt az utóbbi időben: megjelent a DALL-E és Stable Diffusion által képviselt generatív művészetre használt modell, illetve az OPENAI ChatGPT szöveges rendszere, mely informatívan és társalkodó stílusban el tud beszélgetni egy emberrel. Ez utóbbit kérte meg Levente, hogy jósolja meg saját jövőjét.
De hová is vezet ez? Hisz ezek a rendszerek most sokaknak jó szórakozást jelentettek – egyesek érdekes képeket generáltak, mások filozofáltak a mesterséges intelligenciával –, de ennél sokkal nagyobb értéket fog adni azoknak, akik megtanulják jól használni ezeket.
Az egyik műsorvezető a kreatív művészeket emlegeti, hogy mankót nyújt nekik a rendszer, remek alapot ad – például egy képet generál, vagy szonettet ír –, amiből néhány apró módosítással remek műalkotást lehet kihozni.
De Levente felhívja a figyelmünket, hogy nem csupán a művészet területén, hanem a tudományban is remek társ lehet egy ilyen rendszer. Elképzelhető például, hogy a jövőben a tudományos keresési tevékenységükben az ilyen MI rendszereket felhasználni képes kutatók sokkal hatékonyabbak lesznek, és jobb pozícióba kerülnek, mint azok, akik ezek nélkül dolgoznak.
Levente számára már most hatalmas segítség a Galactica nevű, alig néhány hónapja megjelent MI rendszer, mely hatalmas segítség neki, amikor meg kell keresnie a tudományos térben a több ezer publikáció közül az aktuális kutatásához releváns anyagokat.
De ez még nem minden, Levente kívánságáról is hallhattunk a beszélgetésben, illetve a mesterséges intelligencia egyéb jóslatai is megemlítésre kerültek. Tudj meg te is többet, és hallgasd meg a beszélgetést itt!
És még többet szeretnél tudni a jövőről? Akkor jó hírünk van számodra, ugyanis hamarosan érkezünk a következő beszámolóval egy újabb mesterséges intelligencia témájú Millásreggeliből. Hogy le ne maradj, iratkozz fel hírlevelünkre, és kövess minket LinkedIn-en, illetve Facebook-on!
Ne maradjon le a mesterséges intelligencia legújabb megoldásairól!
Kérje blogértesítőnket, és legyen mindig naprakész korunk legfontosabb technológiájával kapcsolatban!