Szabados Levente, a Neuron Solutions társalapítója, napjaink emberének a Mesterséges Intelligenciáról kialakult képéről beszélgetett az Infotérrel.
Az a tapasztalat, hogy az átlagember nem igazán tud absztraktul gondolkodni a témáról, melyet nem könnyítenek meg a sci-fi filmek ábrázolásai sem. Az emberek többségének a MI kifejezés hallatán valamilyen fizikailag megfogható, robotszerű testet öltő, önálló cselekvésre képes szuperintelligencia jut eszébe. De tudják-e mi az az intelligencia?
Levente szerint az intelligencia képesség egy adott kontextusban a legjobb cselekvés kiválasztására, legjobb döntés meghozatalára. Azonban egységes definíció máig nem létezik a kifejezésre.
A cikkben szóba kerül a helyességkultusz, vajon mindenre van helyes válasz? Avagy van valami, amire van helyes válasz? “Nem az a kérdés, hogy tudja-e vagy nem tudja, hanem hogy milyen bizonyossággal. Ami 99 százalékban jó, az egy százalékban nem jó.”
Kiderül továbbá, hogy sokkal könnyebb egyetemi, szakértői tudást modellezni, mint egyszerű hétköznapi ismereteket. Szóba kerül még az MI iskolában való oktatása, és Levente MI-vel való kísérletezésre is ajánl felületet.
“Nincs ezzel kapcsolatban egy olyan problémánk, hogy a Drake-egyenlet megmondja egy másik értelmes életforma létezésének esélyét, de a változók egy részét megközelítőleg sem tudjuk megmondani?” – kérdezi az Infotér. A teljes interjú az infotér weboldalán olvasható.
Ha szívesen olvasnál a Mesterséges Intelligenciáról és az azzal kapcsolatos félreértésekről, ajánljuk figyelmedbe a Neuron Solutions “A mesterséges intelligencia rövid története” blogsorozatát.