Az alábbiakban Werschitz Ottó kollégánk beszámolóját olvashatjátok a május 27-én az Osztrák Kereskedelmi Kamara (WKO) által szervezett bécsi Applied Artificial Intelligence 2019 konferenciáról.
Az osztrákok az AAIC konferenciát már tavaly is megrendezték, akkor főleg a német nyelvű piacok számára. Most viszont egy szélesebb kört céloztak meg mind az előadók, mind a résztvevők szempontjából. Összesen 28 ország volt jelen Kínától, Izraelen keresztül Ukrajnáig.
Az előadások, kerekasztal-beszélgetések és workshopok reggel 9-től este 6-ig tartottak, szóval jó sok mindent lehetett tanulni. A napot egy networkingre is kiváló laza de mégis elegáns vacsora zárta a közeli Palais Schönburgban.
A „spontán networking” mellett a résztvevő cégek képviselői előre is egyeztethettek megbeszélés-időpontokat egymással a konferencia honlapján. A megbeszélésekre a konferencia helyszínén külön termeket biztosítottak a szervezeők. Nekem nagyon tetszett ez a módszer.
Néhány dolog, ami felkeltette a figyelmemet a prezentációk során.
- AI Austria: ez hasonló lehet a mi Mesterséges Intelligencia Koalíciónkhoz, hasonló célokkal, de kicsit más tevékenységi körrel. A szervezet az WKO keretein belül működik. https://www.aiaustria.com/ (német nyelvű oldal)
- A BMW stájerországi gyárának innovációért és digitalizációért felelelős vezetője tartott egy érdekes előadást arról, hogyan kisérleteznek MI-vel a gyártási hibák elhárításában, automatizált logisztikában, illetve a gyártórobotok intelligensé tételében
- A Tencent (kínai online cég) egyik K+F vezetője beszélt arról, hogy az USA még mindig vezeti a MI alapkutatást és MI platformok létrehozását, viszont amiben Kína igazán jó, az a MI-alapú termék és alkalmazásfejlesztés.
- Az Alibaba Cloud Európában is „forgalmazza” a felhőszámítási platformját, amelyen keresztül az Amazonhoz hasonlóan különböző fejlesztői környezeteket köztük big data és MI eszközöket kínál.
- Az izraeli Orcam cég vakok és gyengénlátók számára kínál segítséget egy MI alapú (computer vision és NLP) terméket. https://www.orcam.com/en/
Ez nekem azért is volt érdekes, mert van egy hasonló megoldást fejlesztő magyar startup is: https://www.eva.vision/ - A Huaweinek a távközlési hálózatok mellett eddig is voltak enterprise megoldásai, ebbe a kategóriába sorakozott most fel az Atlas AI Computing Platform saját fejlesztésű MI processzorral. Általában véve az látszik, hogy a kínai tech cégnél komolyan veszik a MI technológiák integrálását a termékeikbe.
A konferencia honlapja: https://aaic2019.b2match.io/
Ne maradjon le a mesterséges intelligencia legújabb megoldásairól!
Kérje blogértesítőnket, és legyen mindig naprakész korunk legfontosabb technológiájával kapcsolatban!